Ratownik drogowy PZM

Moto-Auto-Klub zaprasza wszystkich chętnych do udziału w szkoleniu na stopień Ratownik Drogowy PZM.

Zajęcia prowadzone są przez ratowników medycznych, instruktorów ratownictwa drogowego PZM i ratowników kwalifikowanych KSRG.

Dwudniowe szkolenie obejmuje m. in. zagadnienia związane z zabezpieczeniem miejsca wypadku drogowego, oceną stanu poszkodowanych, zaopatrzeniem najczęściej spotykanych urazów i obrażeń. Ponadto, w ramach ćwiczeń praktycznych, kursanci poznają m. in. techniki ewakuacji rannych z pojazdu i układania poszkodowanych w pozycji bezpiecznej, jak również zasady posługiwania się automatycznym defibrylatorem zewnętrznym AED.

Oddzielny blok stanowi praktyczna nauka resuscytacji krążeniowo–oddechowej dzieci i dorosłych na fantomie szkoleniowym posiadającym możliwość wizualizacji poczynań ratownika na monitorze komputera.

Szkolenie kończy się egzaminem w formie praktycznego sprawdzenia wszystkich nabytych umiejętności na przykładzie pozorowanych wypadków drogowych, zlokalizowanych na trasie przejazdu po Warszawie oraz uroczystym wręczeniem zaświadczeń o uzyskaniu tytułu Ratownika Drogowego PZM.

Zajęcia odbywają się  w siedzibie Klubu w Warszawie przy ulicy Kazimierzowskiej 33 lokal 9.

Terminy kursów w 2024 roku:

17 - 18 lutego

13 - 14 kwietnia

15 - 16 czerwca

7 - 8 września

12 - 13 października

9 - 10 listopada

W sobotę odbywa się kurs podstawowej pierwszej pomocy. Dla zainteresowanych w niedzielę odbędzie się część rozszerzona umożliwiająca uzyskanie tytułu Ratownika Drogowego PZM.

 

Wpisowe:
250 zł/osoba (kurs podstawowy, jednodniowy)
350 zł/osoba (kurs na Ratownika Drogowego PZM, dwudniowy)

Jeśli chcesz zapisać się na kurs, Wypełnij Formularz zgłoszeniowy:

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz

Możesz też przesłać zgłoszenie Pocztą elektroniczną lub tradycyjną:

Pliki do pobrania:

DOC

PDF

© 2018 Moto-Auto-Klub

Projekt i wykonanie